• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SPC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SPC. Jeżeli chcesz otworzyć plik SPC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SPC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Atari Compressed Spectrum Bitmap Format N/A

Co to jest plik SPC?

Certyfikat cyfrowy utworzony przez różne programy PKCS (standardy kryptograficzne dla kluczy publicznych), takie jak OpenSSL lub Microsoft .NET Framework File Signing Tool (Signcode.Exe). Zawiera podpis cyfrowy, który zawiera klucz publiczny szyfrowany przy użyciu klucza prywatnego.

Pliki SPC są używane do cyfrowego podpisywania i uwierzytelniania pobranych plików i innych informacji w sieci Web. Mogą być czytane przez większość przeglądarek internetowych oraz innych aplikacji, takich jak programy Adobe Reader i e-mail.

Jak otworzyć plik SPC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SPC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SPC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SPC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SPC

Inne problemy z plikiem SPC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SPC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SPC:

  • plik SPC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SPC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SPC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik