• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SMRD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SMRD. Jeżeli chcesz otworzyć plik SMRD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SMRD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe InDesign Format Adobe Systems

Co to jest plik SMRD?

Plik SMRD zawiera informacje dotyczące filtrowania używane przez program InDesign, aplikację do projektowania aplikacji dla komputerów desktop. Przechowuje informacje wymagane do importowania tekstu i grafiki z innego formatu pliku. Pliki SMRD są używane do filtrowania tekstu i obrazów z innych programów na format InDesign.

Pliki SMRD to rzeczywiście foldery zawierające kolekcję plików. Aby przeglądać pliki, usuń rozszerzenie ".srdrd" i otwórz folder. Instalacja InDesign zawiera kilka plików SMRD, które znajdują się w katalogu / Plug-ins / Filters / sangam.

Pliki SMRD są podobne do plików .SWT, które są używane do eksportowania tekstu i grafiki. "RD" w SMRD oznacza "czytelnika", podczas gdy "WT" w SMWT oznacza "pisarz".

Jak otworzyć plik SMRD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SMRD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SMRD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SMRD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SMRD

Inne problemy z plikiem SMRD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SMRD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SMRD:

  • plik SMRD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SMRD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SMRD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik