• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SMK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SMK. Jeżeli chcesz otworzyć plik SMK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SMK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RAD Video Tools Smacker Compressed Video RAD Game Tools

Co to jest plik SMK?

Plik wideo, animacja lub plik dźwiękowy skompresowany przy użyciu kompresora Smacker firmy RAD. Obsługuje klipy wideo z 256 kolorami i przezroczystością. Często używany do tworzenia filmów dla gier wideo o zmniejszonych rozmiarach plików.

Narzędzie do gier RAD jest także twórcą formatu wideo Bink (.BIK), który jest używany do filmów o wyższej jakości.

Jak otworzyć plik SMK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SMK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SMK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SMK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SMK

Inne problemy z plikiem SMK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SMK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SMK:

  • plik SMK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SMK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SMK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik