• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SLD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SLD. Jeżeli chcesz otworzyć plik SLD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SLD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Autodesk AutoCAD Slide Format Open Geospatial Consortium

Co to jest plik SLD?

Plik GIS utworzony w formacie Deskryptor warstw Styled, w formacie XML służącym do określania wyświetlania warstw mapy. Może opisywać zarówno dane rastrowe, jak i wektorowe i mogą zawierać kolory, etykiety, czcionki, specyfikacje legend i inne informacje.

Pliki SLD są używane przez protokół o nazwie Web Map Service (WMS). Ta usługa jest używana do generowania map obrazów w sieci za pomocą bazy danych GIS. Gdy baza danych jest zapytana, plik SLD jest używany do określania, w jaki sposób mapa jest prezentowana użytkownikowi końcowemu.

Warstwy mapy można wyeksportować z programu ESRI ArcMap, wybierając warstwy mapy, a następnie wybierając polecenie Eksportuj & rarr. Eksportowanie stylu warstw do SLD ....

Jak otworzyć plik SLD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SLD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SLD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SLD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SLD

Inne problemy z plikiem SLD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SLD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SLD:

  • plik SLD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SLD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SLD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik