• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SKR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SKR. Jeżeli chcesz otworzyć plik SKR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SKR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PGP Pretty Good Privacy Private Keyring Format N/A

Co to jest plik SKR?

Plik SKR to prywatny klucz wygenerowany przez PGP Desktop Home, oprogramowanie do szyfrowania danych służące do zabezpieczenia poufnych informacji cyfrowych użytkownika. Zawiera prywatne klucze ASCII służące do odszyfrowywania zaszyfrowanych plików PGP (Pretty Good Privacy).

Gdy PGP szyfruje pliki, pliki PKR (publiczne kluczyki) i SKR (prywatne kluczyki) są tworzone w celu przechowywania kluczy lub hasła, służących do odszyfrowywania zaszyfrowanych plików. W systemie Windows te pliki kluczy są przechowywane w folderze "PGP" w folderze "Moje dokumenty".

PGP Desktop Home nie jest już rozwijany.

secring.Skr - domyślna nazwa nadana plikowi SKR (pliki PKR są domyślnie nazwane pubring.Pkr).

Jak otworzyć plik SKR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SKR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SKR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SKR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SKR

Inne problemy z plikiem SKR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SKR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SKR:

  • plik SKR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SKR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SKR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik