• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SKP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SKP. Jeżeli chcesz otworzyć plik SKP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SKP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SketchUp Graphic File Format Trimble

Co to jest plik SKP?

Plik SKP jest trójwymiarowym modelem utworzonym przez oprogramowanie SketchUp, łatwy w obsłudze program do projektowania 3D. Zawiera model zawierający siatki, odcienie, efekty krawędzi i tekstury. Pliki SKP mogą również przechowywać składniki, które można wstawić do dokumentu.

Plik SKP jest głównym typem pliku wykorzystywanym przez program SketchUp, który pozwala tworzyć, wyświetlać i udostępniać koncepcje wzorcowe szybko i łatwo. Podczas tworzenia nowego dokumentu i zapisania go w programie SketchUp plik SKP jest tworzony w celu zapisania dokumentu i jego zawartości. Pliki SKP mogą również służyć do przechowywania komponentów programu SketchUp, które są obiektami, na przykład drzwiczkami lub oknem, które można ponownie wykorzystać, aby zaoszczędzić czas. Komponenty można tworzyć przez Ciebie lub innego użytkownika i mogą być importowane do dokumentu SKP, który ma być włożony do Twojego modelu.

Program SketchUp umożliwia także zapisanie dokumentu w celu archiwizacji. Jeśli chcesz utworzyć kopie zapasowe dokumentu SKP, możesz go zapisać jako plik kopii zapasowej .SBB.

SketchUp został opracowany przez @Last Software, ale został kupiony przez Google w 2006 roku. SketchUp 5 był ostatnią wersją wydaną przez @Last. Wersja 6 została opracowana przez Google, ale jest ona obecnie własnością Trimble. Modele programu SketchUp utworzone za pomocą programu SketchUp mogą być umieszczone w programie Google Earth lub udostępniane za pomocą funkcji 3D Warehouse.

Jak otworzyć plik SKP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SKP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SKP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SKP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SKP

Inne problemy z plikiem SKP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SKP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SKP:

  • plik SKP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SKP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SKP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SKP
SKP do 3DS