• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SID

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SID. Jeżeli chcesz otworzyć plik SID, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SID

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
LizardTech MrSID Image File Format LizardTech

Co to jest plik SID?

Obraz utworzony przy użyciu kompresji w formacie bezstratnej bazy danych w trybie wieloekranowym (MrSID), który został opracowany przez firmę LizardTech w celu kompresji dużych obrazów. Zazwyczaj używany do dzielenia się i przechowywania dużych obrazów systemów informacji geograficznej (GIS).

Jak otworzyć plik SID?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SID jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SID z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SID którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SID

Inne problemy z plikiem SID

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SID nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SID:

  • plik SID którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SID z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SID nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SID
SID do JPGSID do JPEGSID do TIFSID do TIFF