• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SH

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SH. Jeżeli chcesz otworzyć plik SH, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SH

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Unix Bourne Shell (Bash) Format N/A

Co to jest plik SH?

Plik SH to skrypt zaprogramowany dla basha, typu powłoki Unix (Bourne-Again SHell). Zawiera instrukcje napisane w języku Bash i można je wykonać, wpisując polecenia tekstowe w interfejsie wiersza polecenia powłoki.

Bash jest językiem poleceń i powłoką Unix, która zastępuje powłokę Bourne'a, tak jak znana jest nazwa Bourne. Jest powszechnie używany przez wiele dystrybucji Linuksa i OS X.

Pliki SH mogą być również wykorzystywane do przechowywania skryptów dla innych programów powłoki, takich jak Bourne Shell, C-Shell i Korn Shell. Terminal firmy Apple to powłoka Bash.

Jak otworzyć plik SH?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SH jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SH z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SH którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SH

Inne problemy z plikiem SH

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SH nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SH:

  • plik SH którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SH z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SH nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik