• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SFX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SFX. Jeżeli chcesz otworzyć plik SFX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SFX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Self-extracting Compressed Archive Format N/A

Co to jest plik SFX?

Skompresowane archiwum zawierające jeden lub więcej plików. Może używać jednego z kilku różnych typów kompresji, takich jak kompresja .7Z, .ZIP lub .RAR. Działa po otwarciu, dekompresji i wyodrębnieniu zawartości. Umożliwia użytkownikom otwarcie archiwum bez konieczności korzystania z programu do dekompresji plików.

Pliki SFX mogą być tworzone przez kilka różnych programów, w tym RARLAB WinRAR, Corel WinZip, 7-Zip, ESTSoft ALZip i Smart SFX Pro. Pliki SFX utworzone za pomocą 7-Zip mogą być wyodrębniane z PeaZip.

Samorozpakowujące się archiwa często używają rozszerzenia .EXE, a nie rozszerzenia ".Sfx".

Jak otworzyć plik SFX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SFX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SFX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SFX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SFX

Inne problemy z plikiem SFX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SFX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SFX:

  • plik SFX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SFX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SFX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik