• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SFP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SFP. Jeżeli chcesz otworzyć plik SFP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SFP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Soft Font Printer Format N/A

Co to jest plik SFP?

Plik czcionki używany przez niektóre drukarki. Zapisuje grafiki bitmapowe reprezentujące glify czcionki, która może być wydrukowana. Często nazywane MICR.SFP i mogą być ładowane do drukarki za pomocą programów dołączonych do zakupu drukarki (przykłady FLOAD.Exe, narzędzie HP Web Jetadmin i narzędzie drukarki TROY).

W przypadku niektórych drukarek można przechowywać loga i formularze firm w plikach SFP, dzięki czemu mogą być automatycznie drukowane w dokumentach firmowych.

Jak otworzyć plik SFP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SFP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SFP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SFP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SFP

Inne problemy z plikiem SFP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SFP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SFP:

  • plik SFP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SFP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SFP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik