• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SED

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SED. Jeżeli chcesz otworzyć plik SED, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SED

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Self Extracting Directive Format Microsoft

Co to jest plik SED?

Plik utworzony przez IExpress Wizard, wbudowany program Windows służący do instalowania instalatorów Windows. Zawiera opcje służące do tworzenia pakietu instalacyjnego oprogramowania (plik .EXE). Zawiera pliki do wbudowania w pakiet, nazwę pliku pakietu wyjściowego, komunikaty o popupach dla procesu instalacji i wiele innych opcji.

Pliki SED są używane przez Kreator IExpress do tworzenia samorozpakowujących się plików wykonywalnych. Są często wykorzystywane do tworzenia dystrybucji oprogramowania.

Program IExpress (iexpress.Exe) znajduje się w katalogu C: WindowsSystem32.

Jak otworzyć plik SED?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SED jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SED z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SED którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SED

Inne problemy z plikiem SED

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SED nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SED:

  • plik SED którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SED z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SED nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik