• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SCA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SCA. Jeżeli chcesz otworzyć plik SCA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SCA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Scala InfoChannel Script Format Symantec

Co to jest plik SCA?

Plik danych utworzony przez program Norton AntiVirus, program chroniący komputery stacjonarne przed szkodliwym oprogramowaniem. Zawiera listę plików na dysku twardym, które zostały zeskanowane lub muszą być skanowane. Używany przez program Norton AntiVirus do sprawdzania, które pliki mają być skanowane.

Pliki SCA są zazwyczaj umieszczone w katalogu Zadania instalacji programu Norton AntiVirus. Są powszechnie widziane z nazwą pliku mycomp.Sca.

Firma Symantec wprowadziła rozszerzenie ".Sca" za pomocą programu Norton AntiVirus 2002. Norton AntiVirus stał się programem Norton Security w 2014 roku.

Jak otworzyć plik SCA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SCA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SCA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SCA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SCA

Inne problemy z plikiem SCA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SCA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SCA:

  • plik SCA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SCA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SCA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik