• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SC2MAP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SC2MAP. Jeżeli chcesz otworzyć plik SC2MAP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SC2MAP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
StarCraft 2 Map Format Blizzard Entertainment

Co to jest plik SC2MAP?

Mapa gry używana przez StarCraft II: Wings of Liberty, gra strategiczna w czasie rzeczywistym (RTS) utworzona jako kontynuacja StarCrafta. Zawiera nazwę mapy, autora, opis, rozmiar, terrain, jednostki, wyzwalacze, ustawienia ścieżek, punkty startowe graczy, a także różne obiekty. Może być używany do pojedynczego gracza lub gry wieloosobowej.

Mapy StarCraft II mogą zawierać następujące typy danych:

Teren : zawiera pędzel, drogi, klify, liście, wodę i różne przedmioty. Mogą być podnoszone lub opuszczane, a efekty hałasu i wygładzania mogą być dodane. Jednostki : Obejmują jednostki i struktury Terran, Protoss i Zerg, a także zasoby (pola mineralne i gąski wodne), różne kształty i obiekty niszczące. Doodady : zawiera różne obiekty, które dodają różnorodności do mapy, takie jak iglice klifowe, lawa, kryształy, drzewa, światła przeciwpożarowe, artefakty, posągi, klocki budowli świątyni i inne. Punkty : zawiera punkty wyjścia zawodników, emitery dźwięku oraz punkty 2D i 3D, na które można odwoływać się wyzwalacze lub inne obiekty. Regiony : Służy do ustawiania prostokątnych lub okrągłych regionów mających określone predefiniowane właściwości. Kamery : umożliwia użytkownikom umieszczanie na górze kamery z głową lub pierwszą osobą w celu tworzenia sekwencji filmowych z wyzwalaczami. Ścieżka : umożliwia programistom map ustawienie ścieżek statycznych lub dynamicznych, a także stref wstrzymywania i blokowania punktów. Używany przez sztuczną inteligencję gry do trasowania jednostek. Wyzwalacze : pozwala użytkownikom określić zdarzenia, które mają miejsce, gdy coś się dzieje. Na przykład, jeśli baza zostanie zniszczona, twórca mapy może wywołać sekwencję filmową. Tekst : umożliwia twórcom map ustawienie tekstu mapy z czcionkami, kolorami, obrazami i gradientami.

Edytor StarCraft II (zwany również "edytorem Galaxy") może być używany do tworzenia niestandardowych map, które można odtwarzać w Starcraft II. Edytor jest dołączony do instalacji StarCraft II.

Edytor StarCraft II wymaga uwierzytelnienia z ważnym kontem Battle.Net, zanim będzie można edytować i zapisywać mapy StarCraft II.

Jak otworzyć plik SC2MAP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SC2MAP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SC2MAP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SC2MAP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SC2MAP

Inne problemy z plikiem SC2MAP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SC2MAP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SC2MAP:

  • plik SC2MAP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SC2MAP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SC2MAP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik