• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SBP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SBP. Jeżeli chcesz otworzyć plik SBP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SBP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenSBP CNC Program Format OpenSBP Group

Co to jest plik SBP?

Plik programu CAD używany przez aplikacje sterowane numerycznie (CNC). Zapisano w prostym tekście i zawiera ścieżki narzędzi i kody instrukcji. Służy do kierowania programowalnymi urządzeniami CNC. Rozdzielacze z formatu "G-code", który został założony w MIT w 1950 roku.

Format OpenSBP został opracowany przez firmę ShobBot Tools, ale obecnie jest utrzymywany przez konsorcjum producentów narzędzi CNC, którzy używają nazwy "Grupa OpenSBP".

Jak otworzyć plik SBP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SBP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SBP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SBP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SBP

Inne problemy z plikiem SBP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SBP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SBP:

  • plik SBP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SBP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SBP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik