• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SAT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SAT. Jeżeli chcesz otworzyć plik SAT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SAT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
3D ACIS Model Format Spatial

Co to jest plik SAT?

Model 3D zapisany w formacie przestrzennym stałego modelu przestrzennego ACIS. Zawiera trójwymiarową informację o geometrii w standardowym formacie pliku tekstowego. Służy do wymiany danych 3D między wieloma systemami i jest obsługiwany przez wiele programów 3D CAD, w skład których wchodzą składnik 3D ACIS Modeler firmy Spatial.

Pliki SAT, które oznaczają "Standardowy tekst ACIS", są przechowywane w formacie tekstowym ASCII. Mogą być również zapisywane w formacie binarnym przy użyciu formatu pliku .SAB.

Format SAT jest używany w wielu różnych branżach, takich jak CAD, CAM, CAE, AEC, CMM, animacja 3D i przemysł stoczniowy.

Jak otworzyć plik SAT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SAT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SAT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SAT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SAT

Inne problemy z plikiem SAT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SAT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SAT:

  • plik SAT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SAT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SAT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SAT
SAT do DWG