• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik RZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Rzip Compressed Archive N/A

Co to jest plik RZ?

Archiwum plików skompresowane rzipem, narzędzie do kompresji danych w oparciu o format bzip2. Kompresuje dane w dwóch etapach? Kodowanie i kompresja plików.

Jak otworzyć plik RZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RZ

Inne problemy z plikiem RZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RZ:

  • plik RZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik