• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RWL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RWL. Jeżeli chcesz otworzyć plik RWL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RWL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
D-Lux 4 RAW Image Format Leica

Co to jest plik RWL?

Obraz RAW aparatu utworzony przez aparat cyfrowy Leica. Zapisuje obraz w zastrzeżonym formacie i zachowuje oryginalne dane zapisane przez CCD kamery. Często dotyka się za pomocą oprogramowania do edycji zdjęć przed publikowaniem w internecie, pokazem slajdów lub inną publikacją cyfrową.

Jak otworzyć plik RWL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RWL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RWL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RWL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RWL

Inne problemy z plikiem RWL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RWL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RWL:

  • plik RWL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RWL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RWL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik