• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RVDATA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RVDATA. Jeżeli chcesz otworzyć plik RVDATA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RVDATA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RPG Maker Data Format Enterbrain

Co to jest plik RVDATA?

Plik danych gry utworzony przez RPG Maker VX (RPGVX), narzędzie do tworzenia oprogramowania służące do tworzenia gier fabularnych. Może przechowywać różne typy danych gry, w tym mapy, przedmioty, informacje o postaci i wrogów. Używany do oszczędzania postępów podczas tworzenia RPG.

Podczas opracowywania projektu pliki RVDATA są przechowywane w katalogu / Data / w katalogu projektu. Jeśli użytkownik kompresuje dane gry do pliku wykonywalnego do dystrybucji, pliki RVDATA mogą być szyfrowane do plików .RGSS2A w celu ochrony oryginalnej zawartości.

Jak otworzyć plik RVDATA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RVDATA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RVDATA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RVDATA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RVDATA

Inne problemy z plikiem RVDATA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RVDATA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RVDATA:

  • plik RVDATA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RVDATA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware