• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RUM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RUM. Jeżeli chcesz otworzyć plik RUM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RUM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Bink Video Subtitle Format RAD Game Tools

Co to jest plik RUM?

Mały plik zawierający informacje o ramkach napisów w plikach wideo Bink (.BIK). Zazwyczaj zapisywane razem z odpowiednim plikiem BIK. Używany przez niektóre gry wideo, które zawierają pliki wideo Bink.

Pliki RUM są odczytywane przez silnik odtwarzacza wideo Bink i nie mają być otwierane ręcznie.

Jak otworzyć plik RUM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RUM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RUM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RUM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RUM

Inne problemy z plikiem RUM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RUM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RUM:

  • plik RUM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RUM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RUM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik