• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RTFD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RTFD. Jeżeli chcesz otworzyć plik RTFD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RTFD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Rich Text With Graphic Document Format Apple

Co to jest plik RTFD?

Rich Text File podobny do dokumentu .RTF, ale może zawierać załączniki, takie jak obrazy, pliki PDF, czcionki lub inne pliki. Początkowo opracowany dla systemu operacyjnego NeXT, a później przeniesiony do systemu Mac OS X.

Pliki RTFD to w istocie "wiązki", które zawierają plik .RTF i załączniki jako osobne pliki. W systemie Mac OS X można kliknąć prawym przyciskiem myszy plik RTFD i wybrać opcję "Pokaż zawartość pakietu", aby wyświetlić pliki.

Jak otworzyć plik RTFD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RTFD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RTFD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RTFD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RTFD

Inne problemy z plikiem RTFD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RTFD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RTFD:

  • plik RTFD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RTFD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RTFD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik