• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RTF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RTF. Jeżeli chcesz otworzyć plik RTF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RTF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Rich Text Format Document N/A

Co to jest plik RTF?

Plik RTF to wspólny format plików tekstowych, który obsługuje "rich text". Zawiera kilka typów formatowania tekstu, takich jak pogrubienie, kursywę, różne czcionki i rozmiary czcionek oraz ustawienia niestandardowych kart. Pliki RTF mogą również obsługiwać takie obrazy, jak pliki .JPG i .PNG zapisane w pliku tekstowym.

Format Rich Text Format (RTF) został wprowadzony przez firmę Microsoft w 1987 roku i opracowany do 2008 roku, gdy firma Microsoft przestała aktualizować format. W ciągu kilku lat wiele RTF zostało zmodyfikowanych przez większość procesorów tekstowych wspierających pewną wersję tego formatu.

Jedną z głównych zalet plików RTF jest współdziałanie między procesorami tekstowymi a systemami operacyjnymi. Oznacza to, że można zapisać plik w programie WordPad w systemie Windows i otworzyć go w programie TextEdit w systemie OS X z niewielką zmianą formatowania. Wszelkie zmiany w formatowaniu można przypisać różnym wersjom specyfikacji RTF obsługiwanym przez różne programy i wersje programów.

New Rich Text Document.Rtf - domyślna nazwa nadana nowym plikowi RTF utworzonemu za pomocą menu kontekstowego systemu Windows (kliknij prawym przyciskiem myszy w folderze i wybierz polecenie Nowy i rarr Rich Text Document).

Jak otworzyć plik RTF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RTF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RTF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RTF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RTF

Inne problemy z plikiem RTF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RTF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RTF:

  • plik RTF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RTF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RTF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku RTF
RTF do EPUBRTF do AWWRTF do DOCRTF do DOCXRTF do DOTRTF do ODTRTF do PAGESRTF do TXT