• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RSRC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RSRC. Jeżeli chcesz otworzyć plik RSRC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RSRC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MAC OS Resource Format Apple

Co to jest plik RSRC?

Plik powszechnie używany przez starsze aplikacje systemu Mac OS (Mac OS 9 i starsze), ale także używany przez niektóre aplikacje systemu Mac OS X. Zawiera bibliotekę danych i może zawierać obrazy, ikony i dane niestandardowe. Również używany przez system Mac OS X do przechowywania tematów systemu.

Jak otworzyć plik RSRC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RSRC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RSRC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RSRC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RSRC

Inne problemy z plikiem RSRC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RSRC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RSRC:

  • plik RSRC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RSRC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RSRC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik