• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RSA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RSA. Jeżeli chcesz otworzyć plik RSA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RSA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RSA Digital Certificate Format N/A

Co to jest plik RSA?

Plik zawierający certyfikat cyfrowy RSA. Używany w kryptografii klucza publicznego i umożliwia uwierzytelnianie zdalnej jednostki. Może być używany przez program do bezpiecznej komunikacji z serwerem zdalnym.

Przykłady programów używających plików RSA obejmują Mozilla Firefox i Adobe Photoshop Elements. Firefox używa ich, aby programiści mogli cyfrowo podpisywać rozszerzenia przeglądarki (pliki .XPI).

Jak otworzyć plik RSA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RSA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RSA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RSA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RSA

Inne problemy z plikiem RSA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RSA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RSA:

  • plik RSA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RSA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RSA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik