• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RRD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RRD. Jeżeli chcesz otworzyć plik RRD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RRD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Reduced Resolution Dataset Format N/A

Co to jest plik RRD?

Plik GIS utworzony przez programy przetwarzania geoprzestrzennego, takie jak ERDAS IMAGINE i ArcGIS Desktop. Przechowywanie zredukowanego zestawu danych z oryginalnego obrazu rastrowego za pomocą warstw piramidy, które przyspieszają wyświetlanie map rastrowych. Często używane do oszczędzania dyskretnych poziomów powiększenia na mapie.

Pliki RRD są powszechnie generowane z danych rastrowych w plikach GeoTIFF .TIF lub JPEG 2000.JP2.

Jak otworzyć plik RRD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RRD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RRD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RRD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RRD

Inne problemy z plikiem RRD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RRD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RRD:

  • plik RRD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RRD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RRD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik