• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RPT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RPT. Jeżeli chcesz otworzyć plik RPT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RPT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Report Format SAP

Co to jest plik RPT?

Plik RPT to raport lub plik wyjściowy utworzony przez Crystal Reports, program używany do raportowania zorientowanego na biznes. Może przechowywać dane z wielu źródeł i różnych typów baz danych. Pliki RPT mogą być interaktywne, dając użytkownikom takie możliwości, jak filtrowanie i sortowanie na żywo.

Pliki RPT można otwierać na platformach Mac i Windows za pomocą bezpłatnego programu Crystal Reports Viewer.

Jak otworzyć plik RPT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RPT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RPT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RPT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RPT

Inne problemy z plikiem RPT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RPT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RPT:

  • plik RPT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RPT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RPT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik