• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RPM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RPM. Jeżeli chcesz otworzyć plik RPM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RPM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Linux Package Manager Format Red Hat

Co to jest plik RPM?

Plik RPM jest pakietem instalacyjnym opracowanym pierwotnie dla systemu operacyjnego Red Hat Linux, ale teraz jest używany przez wiele innych dystrybucji Linuksa. Pliki RPM są powszechnie używane do instalowania programów w systemach Linux.

Pliki RPM mogą być konwertowane na inne formaty, takie jak pliki .DEB przy użyciu programu Debian o nazwie Alien. Następujące polecenie Alien przekształca plik nazwa_pakietu.Rpm do nowego pliku nazwa_pliku.Deb:

obca nazwa_pakietu.Rpm

Jak otworzyć plik RPM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RPM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RPM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RPM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RPM

Inne problemy z plikiem RPM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RPM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RPM:

  • plik RPM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RPM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RPM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku RPM
RPM do PKGRPM do DEBRPM do SLPRPM do TGZ