• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RPD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RPD. Jeżeli chcesz otworzyć plik RPD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RPD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Roleplay Designer Data Format Hand Multimedia

Co to jest plik RPD?

Plik danych używany przez program Roleplay Designer, wspólny system tworzenia e-learningu służący do projektowania i tworzenia modułów szkoleniowych opartych na decyzjach. Zawiera zapisane dane reprezentujące strukturę scenariusza szkoleniowego. Służy do ładowania informacji podczas prowadzenia szkoleń.

Rozszerzenie ".Rpd.Bin" jest używane w scenariuszach opublikowanych do użytku z systemami zarządzania uczeniami (Learning Management Systems - LMS) i dostawą online.

Projektant scenek został przerwany i nie jest już dostępny.

Jak otworzyć plik RPD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RPD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RPD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RPD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RPD

Inne problemy z plikiem RPD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RPD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RPD:

  • plik RPD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RPD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RPD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik