• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RP9

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RP9. Jeżeli chcesz otworzyć plik RP9, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RP9

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RetroPlatform Format Cloanto

Co to jest plik RP9?

Format opakowania używany przez RetroPlatform, technologię stosowaną w emulatorach Amiga Forever i C64 Forever. Zawiera jeden lub więcej plików obrazu dysku (pliki iE .ADF lub .D64) i plik manifest.Xml. Skompresowany jako archiwum .ZIP, który jest zmieniany na ".Rp9".

Pakiety RP9 są powszechnie używane w grach Amiga i Commodore 64 (C64). Umożliwiają umieszczenie wszystkich nośników w jednym pliku, co pozwala na jednokrotne pobieranie i odtwarzanie.

Jak otworzyć plik RP9?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RP9 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RP9 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RP9 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RP9

Inne problemy z plikiem RP9

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RP9 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RP9:

  • plik RP9 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RP9 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RP9 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik