• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RP2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RP2. Jeżeli chcesz otworzyć plik RP2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RP2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RetroPlatform Player (Amiga Forever) Format Cloanto

Co to jest plik RP2?

Skompresowane archiwum plików, które zawiera dane programu i powiązanych nośników do gry lub innej aplikacji. Służy do archiwizacji programów dla platform retro, takich jak Amiga i Commodore. Można otwierać i odtwarzać bez konieczności ręcznej konfiguracji.

Jeśli chcesz uzyskać zawartość pliku RP2, zmień nazwę rozszerzenia RP2 na .ZIP. Następnie można rozpakować plik, aby pobrać jego zawartość.

Rozszerzenie pliku RP2 zostało zastąpione przez .RP9 z wydaniem Amiga Forever 2009.

Jak otworzyć plik RP2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RP2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RP2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RP2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RP2

Inne problemy z plikiem RP2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RP2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RP2:

  • plik RP2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RP2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RP2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik