• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ROU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ROU. Jeżeli chcesz otworzyć plik ROU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ROU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Gerber Route Format N/A

Co to jest plik ROU?

Zawiera dane routingu używane w produkcji płytek drukowanych (PCB). Zapisano w standardowym formacie Gerbera i zawiera informacje o poszyciu i liczeniu narzędzi wiertniczych stosowanych do tworzenia planszy.

Podstawowe dane projektowe i produkcyjne PCB są przechowywane w pliku GBR.

Jak otworzyć plik ROU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ROU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ROU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ROU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ROU

Inne problemy z plikiem ROU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ROU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ROU:

  • plik ROU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ROU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ROU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik