• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ROCA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ROCA. Jeżeli chcesz otworzyć plik ROCA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ROCA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RIB Office Compressed Archive Format RIB Software

Co to jest plik ROCA?

Plik danych utworzony przez biuro RIB, aplikacja do zarządzania projektami dla planistów i inżynierów. Zapewnia skompresowane archiwum danych zarządzania projektami biurowymi. Zawiera harmonogramy, rysunki, informacje o pracownikach, dane kontraktu, kontakty i faktury. Służy do archiwizacji migawek bazy danych.

Biuro bazy danych RIB przechowuje dane aplikacji w pliku .ROD, który wykorzystuje format bazy danych Progress ObjectStore. Gdy jednak użytkownik zapisze bazę danych projektu w biurze RIB, oprogramowanie generuje plik ROCA.

Biuro RIB służy do zarządzania projektami inżynieryjnymi w takich dziedzinach, jak architektura, budownictwo i budowa dróg. Nie jest już dostępna do pobrania.

Jak otworzyć plik ROCA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ROCA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ROCA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ROCA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ROCA

Inne problemy z plikiem ROCA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ROCA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ROCA:

  • plik ROCA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ROCA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ROCA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik