• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RLL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RLL. Jeżeli chcesz otworzyć plik RLL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RLL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Resource Hacker Resource Library Format Microsoft

Co to jest plik RLL?

Plik RLL to biblioteka zasobów używana przez różne programy Windows. Zawiera informacje o zasobach programu, takie jak dane programu i parametry globalne. Pliki RLL zazwyczaj przechowują zasoby dla odpowiedniego pliku biblioteki łącza dynamicznego (.DLL).

Do rozszerzeń aplikacji mogą być używane pliki RLL. Na przykład plik RLL może przechowywać informacje o lokalizacji dla programu, na przykład obsługę języków obcych. Pliki RLL są zawarte w niektórych aktualizacjach dodatku Service Pack dla systemu Windows.

Jak otworzyć plik RLL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RLL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RLL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RLL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RLL

Inne problemy z plikiem RLL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RLL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RLL:

  • plik RLL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RLL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RLL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik