• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RIX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RIX. Jeżeli chcesz otworzyć plik RIX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RIX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ColoRix Bitmap Image RIX Softworks

Co to jest plik RIX?

Grafika bitmiczna utworzona przez ColoRIX, program malarski opracowany przez RIX Softworks dla systemu operacyjnego MS-DOS. Obsługa grafiki kolorowej. Był używany do przechowywania grafiki na systemach DOS w latach 80. i 90. XX wieku.

Zdjęcia z RIX mogą być nadal otwierane za pomocą programu XnView, programu do przeglądania zdjęć między wieloma platformami.

Jak otworzyć plik RIX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RIX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RIX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RIX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RIX

Inne problemy z plikiem RIX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RIX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RIX:

  • plik RIX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RIX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RIX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik