• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RISE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RISE. Jeżeli chcesz otworzyć plik RISE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RISE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RISE Information Model Format RISE to Bloome Software

Co to jest plik RISE?

Plik modelu utworzony przez Edytor RISE, narzędzie CASE (Computer Aided Software Engineering) używane do tworzenia diagramów inżynierskich i systemów informacyjnych. Zawiera model, który może obejmować rysunki, jednostki, relacje, interfejsy, widoki i notatki.

Pliki RISE są używane do śledzenia i modyfikowania dokumentacji projektowej przez cały cykl życia produktu biznesowego. Mogą być również wykorzystywane do generowania kodu SQL / DDL, który aktualizuje bazy danych z nowymi informacjami o modelu.

Pliki RISE są przechowywane w formacie XML przy użyciu schematu RISE DTD (Document Type Definition).

Jak otworzyć plik RISE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RISE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RISE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RISE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RISE

Inne problemy z plikiem RISE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RISE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RISE:

  • plik RISE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RISE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RISE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik