• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RIM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RIM. Jeżeli chcesz otworzyć plik RIM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RIM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
BioWare Resource Image Format BioWare

Co to jest plik RIM?

Plik danych z gier wykorzystywany przez niektóre gry opracowane przez firmę BioWare, w tym Neverwinter Nights i Star Wars: Knights of the Old Republic. Podobnie do formatu .ERF używanego także przez gry BioWare. Używany jako plik pomocy dla aplikacji gier.

Jak otworzyć plik RIM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RIM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RIM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RIM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RIM

Inne problemy z plikiem RIM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RIM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RIM:

  • plik RIM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RIM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RIM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik