• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RIFF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RIFF. Jeżeli chcesz otworzyć plik RIFF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RIFF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Painter Raster Image Corel

Co to jest plik RIFF?

Obraz zapisany przez Corel Painter, cyfrowe studio artystyczne wykorzystywane do tworzenia cyfrowych obrazów. Zawiera grafikę rastrową podzieloną na jedną lub więcej warstw. Pozwala malować grafikę oddzieloną od płótna, dzięki czemu twórcy mogą później dostosować płótno.

Pliki RIFF są bardziej powszechne z rozszerzeniem .RIF.

Pliki RIFF mogą być również otwierane przy użyciu programu Corel Painter Essentials.

Jak otworzyć plik RIFF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RIFF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RIFF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RIFF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RIFF

Inne problemy z plikiem RIFF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RIFF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RIFF:

  • plik RIFF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RIFF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RIFF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik