• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RIC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RIC. Jeżeli chcesz otworzyć plik RIC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RIC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Lego NXT Image Format The LEGO Group

Co to jest plik RIC?

Format obrazu używany do wyświetlania zdjęć na cegle LEGO Mindstorms NXT, "mózgu" robota NXT. Może zawierać wiele arkuszy sprite, CopyBits, VarMaps, parametrów i innych danych.

Domyślnie środowisko programowania NXT-G wyświetla pierwszy arkusz programu sprite w programie. Parametry wyświetlania mogą być modyfikowane przy użyciu plików programu .NXC.

LEGO MINDSTORMS NXT "ewoluował" w LEGO MINDSTORMS EV3 w 2013 roku.

Jak otworzyć plik RIC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RIC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RIC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RIC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RIC

Inne problemy z plikiem RIC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RIC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RIC:

  • plik RIC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RIC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RIC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik