• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku REQ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem REQ. Jeżeli chcesz otworzyć plik REQ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku REQ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SSL Certificate Request Format N/A

Co to jest plik REQ?

Plik używany w procesie tworzenia certyfikatu cyfrowego. Zapisanie żądania podpisania certyfikatu (CSR) zawierającego informacje, które jednoznacznie identyfikują inicjatora żądania. Wysłane do zaufanego podmiotu (organ certyfikacji), który korzysta z żądania wygenerowania ważnego certyfikatu cyfrowego dla żądającego.

CSR są wykorzystywane w procesie kryptografii klucza publicznego, która służy do sprawdzania tożsamości w Internecie.

Jak otworzyć plik REQ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku REQ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi REQ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem REQ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik REQ

Inne problemy z plikiem REQ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem REQ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami REQ:

  • plik REQ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku REQ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik REQ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik