• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku REM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem REM. Jeżeli chcesz otworzyć plik REM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku REM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
BlackBerry Encrypted Data Format Research In Motion

Co to jest plik REM?

Plik przechowywany w smartfonie BlackBerry. Może to być jeden z kilku różnych typów plików, ale używa rozszerzenia ".Rem" w celu wskazania, że ​​plik został zaszyfrowany. Często ma rozszerzenie pliku złożonego, na przykład ".Jpg.Rem", który byłby zaszyfrowany plik obrazu JPEG.

Pliki REM można odszyfrować tylko w telefonie BlackBerry. Możesz wyłączyć szyfrowanie, przechodząc do opcji & rarr. Zaawansowane & rarr. Karta medialna i rarr. Szyfruj pliki multimedialne, a następnie wybierz "Nie". Po wyłączeniu szyfrowania można przesyłać pliki do komputera i otwierać je normalnie.

Pliki REM mogą być przenoszone na komputer za pomocą oprogramowania BlackBerry RIM, ale nie można go otworzyć bezpośrednio na komputerze Mac lub PC.

Jak otworzyć plik REM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku REM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi REM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem REM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik REM

Inne problemy z plikiem REM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem REM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami REM:

  • plik REM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku REM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik REM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku REM
REM do JPG