• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RELOC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RELOC. Jeżeli chcesz otworzyć plik RELOC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RELOC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows EXE Relocation Format Microsoft

Co to jest plik RELOC?

Plik, który może znajdować się w pliku wykonywalnym systemu Windows (.EXE). Zapisuje sekcję relokacji pliku wykonywalnego, która wpływa na sposób ładowania i uruchamiania programu w pamięci. Często są one zawarte w 16-bitowych i 32-bitowych plikach wykonywalnych systemu Windows.

Chociaż tabele relokacji są często generowane przez kompilatory, mogą nie być potrzebne, a tym samym niepotrzebnie zwiększać rozmiar pliku wykonywalnego. Za pomocą programu StripReloc można usunąć pliki RELOC z plików wykonywalnych.

Możesz użyć 7-Zip, aby otworzyć plik EXE i wyświetlić dołączony plik RELOC, jeśli istnieje dla tego pliku wykonywalnego.

Jak otworzyć plik RELOC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RELOC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RELOC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RELOC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RELOC

Inne problemy z plikiem RELOC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RELOC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RELOC:

  • plik RELOC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RELOC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RELOC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik