• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku REG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem REG. Jeżeli chcesz otworzyć plik REG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku REG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Registry Data Format Microsoft

Co to jest plik REG?

Aktualizuje rejestr systemu Windows podczas jego uruchamiania. Można tworzyć niestandardowe pliki REG, aby zmieniać różne aspekty systemu Windows. Aby utworzyć własny plik aktualizacji rejestru, wykonaj następujące kroki: Uruchom program Regedit (z menu Start wybierz polecenie Uruchom, wpisz "Regedit"). Wybierz sekcję rejestru, którą chcesz zmodyfikować. Z menu Plik wybierz polecenie Eksportuj Wybierz "Wybrany oddział "z pola Zakres eksportu w dolnej części okna. Zapisz plik jako plik ".Reg". Ręczna aktualizacja rejestru systemu Windows jest zaawansowanym procesem i powinna być wykonywana tylko wtedy, gdy wiesz dokładnie, co robisz. Nieprawidłowe aktualizacje rejestru mogą spowodować, że system Windows nie będzie działać.

Jak otworzyć plik REG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku REG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi REG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem REG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik REG

Inne problemy z plikiem REG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem REG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami REG:

  • plik REG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku REG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik REG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik