• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku REF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem REF. Jeżeli chcesz otworzyć plik REF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku REF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Reference Format Microsoft

Co to jest plik REF?

Plik używany przez Microsoft Train Simulator, program służący do symulacji pociągów i pełnienia funkcji inżyniera lokomotywy lub pasażera. Zawiera odniesienie do ustawień plików kształtu, w tym nazwy plików kształtów .S, właściwości cienia, klasy, wyrównania i opisu.

Pliki REF przechowują listę kształtów, które można zaimportować do symulacji.

Jak otworzyć plik REF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku REF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi REF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem REF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik REF

Inne problemy z plikiem REF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem REF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami REF:

  • plik REF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku REF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik REF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik