• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RDS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RDS. Jeżeli chcesz otworzyć plik RDS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RDS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Ray Dream 3D Animation Format DAZ Productions

Co to jest plik RDS?

Scena 3D stworzona przez Ray Dream Studio, starszy program rysowania i animacji 3D opracowany przez MetaCreations. Zawiera trójwymiarowe obiekty i ustawienia animacji. Obsługuje oświetlenie, tekstury, cieniowanie i inne efekty.

Studio Ray Dream powstało głównie w latach dziewięćdziesiątych i nie jest już obsługiwane. MetaCreations została zakupiona przez Eovia, a następnie przez firmę DAZ Productions, która udostępnia niektóre produkty oprogramowania, które mogą importować format RDS.

Jak otworzyć plik RDS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RDS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RDS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RDS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RDS

Inne problemy z plikiem RDS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RDS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RDS:

  • plik RDS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RDS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RDS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik