• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RDP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RDP. Jeżeli chcesz otworzyć plik RDP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RDP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Remote Desktop Connection Settings Format Microsoft

Co to jest plik RDP?

Zawiera niezbędne informacje dotyczące połączenia z serwerem terminali, łącznie z konfiguracją opcji podczas zapisywania pliku. Używany przez usługi pulpitu zdalnego firmy Microsoft i powiązane aplikacje.

Pliki RDP zawierają kilka parametrów, w tym adres serwera, numer portu, nazwę użytkownika, hasło, domenę, rozmiar pulpitu, tryb ekranu i kilka innych. Są zapisywane w formacie zwykłego tekstu, który można edytować za pomocą edytora tekstu.

Jak otworzyć plik RDP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RDP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RDP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RDP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RDP

Inne problemy z plikiem RDP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RDP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RDP:

  • plik RDP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RDP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RDP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik