• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RDC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RDC. Jeżeli chcesz otworzyć plik RDC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RDC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
IDRISI Raster Documentation Format Clark Labs

Co to jest plik RDC?

Plik metadanych GIS utworzony przez IDRISI Taiga, program używany do przetwarzania danych przestrzennych. Zapisuje opisowe informacje o obrazie rastrowym przechowywanym w pliku .RST. Można również zapisać odwołanie do geograficznego pliku odniesienia .REF dla obrazu, a także pliku palety .SMP.

Pliki dokumentacji rastrowej IDRIS poprzednio używały rozszerzenia ".Doc". Jednak firma Clark Labs zmieniła rozszerzenie na ".Rdc", tak aby typy plików rastrowych IDRIS nie były mylone z innymi typami plików.

Jak otworzyć plik RDC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RDC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RDC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RDC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RDC

Inne problemy z plikiem RDC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RDC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RDC:

  • plik RDC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RDC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RDC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik