• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RCX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RCX. Jeżeli chcesz otworzyć plik RCX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RCX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
REDCINE-X Project Format RED

Co to jest plik RCX?

Projekt wideo stworzony przez firmę REDCINE-X, program służący do edytowania filmów wideo zarejestrowanych w aparatach cyfrowych firmy RED. Zapisuje odniesienia do klipów wideo, jak również decyzje dotyczące edycji wideo. Wykorzystywane w projektach wideo o wysokiej rozdzielczości.

Jak otworzyć plik RCX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RCX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RCX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RCX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RCX

Inne problemy z plikiem RCX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RCX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RCX:

  • plik RCX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RCX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RCX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik