• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RCU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RCU. Jeżeli chcesz otworzyć plik RCU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RCU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RealWorld Layered Cursor Image RealWorld Graphics

Co to jest plik RCU?

Obraz kursora systemu Windows utworzony przez program RealWorld Cursor Editor, program służący do tworzenia kursorów Windows w formatach .CUR i .ANI. Zapisuje edytowany obraz i obsługuje wiele niezależnych warstw edycji. Podobny do pliku .RLI, który jest wielowarstwowym obrazem RealWorld.

Jak otworzyć plik RCU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RCU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RCU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RCU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RCU

Inne problemy z plikiem RCU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RCU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RCU:

  • plik RCU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RCU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RCU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik