• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RCT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RCT. Jeżeli chcesz otworzyć plik RCT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RCT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio Resource Template Format Microsoft

Co to jest plik RCT?

Plik szablonu utworzony przez program Visual Studio, narzędzie do projektowania oprogramowania Windows. Może przechowywać mapy bitowe, kursory, okna dialogowe, HTML, ikony i inne zasoby. Oszczędza czas podczas tworzenia nowych zasobów (plików .RC) o podobnych ustawieniach i funkcjach.

Aby utworzyć nowy szablon kompilatora zasobów, kliknij prawym przyciskiem myszy projekt w Eksploratorze rozwiązań, wybierz polecenie Dodaj i rarr. Nowa pozycja ..., a następnie z listy wybierz "Szablon zasobu macierzystego".

Jak otworzyć plik RCT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RCT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RCT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RCT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RCT

Inne problemy z plikiem RCT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RCT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RCT:

  • plik RCT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RCT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RCT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik