• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RCL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RCL. Jeżeli chcesz otworzyć plik RCL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RCL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Easy CD And DVD Creator Project Format Sonic Solutions

Co to jest plik RCL?

Projekt tworzenia płyt CD lub DVD utworzony za pomocą Easy CD i DVD Creator firmy Roxio 6. Zawiera informacje o strukturze dysku i odniesienia do plików, które zostaną dołączone do dysku.

Pliki RCL można także otwierać w programie Creator Classic z programu Easy Media Creator 7.

Jak otworzyć plik RCL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RCL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RCL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RCL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RCL

Inne problemy z plikiem RCL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RCL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RCL:

  • plik RCL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RCL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RCL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik