• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RC2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RC2. Jeżeli chcesz otworzyć plik RC2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RC2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio Visual C/C++ Non-compilable Resource Script Format Microsoft

Co to jest plik RC2?

Plik deweloperski używany przez program Visual Studio, program do tworzenia oprogramowania dla systemu Windows. Zapisuje zasoby, takie jak ikony, mapy bitowe i składniki interfejsu użytkownika. Różnice z pliku .RC, ponieważ kompilator zasobów programu Visual Studio nie zarządza zasobami w pliku RC2.

Pliki RC2 mogą być również używane w plikach RC. Jeśli to zrobisz, plik RC2 może działać jako wspólna biblioteka między projektami.

Jak otworzyć plik RC2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RC2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RC2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RC2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RC2

Inne problemy z plikiem RC2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RC2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RC2:

  • plik RC2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RC2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RC2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik